Doručovanie zásielok

Pre aktuálne veľký nápor na prepravné spoločnosti sa doručenie zásielky môže omeškať o 1-2 pracovné dni. Ďakujeme za pochopenie

online podpora: pracovné dni (08-16 hod)  |  e-mail: hotline@123peciatky.sk  |  telefón: +421 343 211 343  |  veľkoochod: info

Ako upiecť sušienky s vlastným dizajnom za pár EUR

Prinášame Vám naše obľúbené recepty na keksíky, ktoré si môžete dozdobiť našimi pečiatkami na pečenie podľa Vašej fantázie.

Naše pečiatky na keksíky a sušienky sú čoraz populárnejšie a často nám píšete, či by sme Vám mohli poslať aj nejaké recepty. Rozhodli sme sa preto, že ich uverejníme rovno na našej stránke :) Vyskúšali sme viacero receptov ale tieto sa nám najviac osvedčili a zachutili. Veríme, že budú chutiť aj Vám :) 

Škoricové keksíky

 

Potrebujeme:

250 g hladkej múky

90 g práškového cukru

125 g másla

1 ks vajce

2 PL medu

½ ČL mletej škorice

Ako na to:
  1.  Všetky suroviny zmiešame, uribíme guličku, zabalíme do potravinárskej fólie a na 1 hod. odložíme do chladničky. Nemajte obavy že je cesto po vymiesení lepkavé, vďaka pobytu v chladničke stuhne.

  2.  Na veľkej doske alebo stole vyvaľkáme na cca 0,4cm, povykrajujeme si požadovaný tvar (kolieska alebo obdĺžniky) a do nich odtlačíme pečiatku s našim originálnym vzorom alebo nápisom. Ak sa Vám pečiatka príliš lepí na cesto, odtlačte si ju predtým do múky.

  3.  Na plech si dáme papier na pečenie a keksíky poukladáme. Môžu byť aj blízko seba,keďže majú hustú konzistenciu a pri pečení sa nám neroztečú.

  4. Pečieme pri 180°C cca 8 min. 

Kakaovo - vanilkové keksíky

 

Potrebujeme:

275 g hladkej múky

60 g práškového cukru

200 g másla

1 ks vajce

1 ks vanilkový cukor

kakao podľa toho ako ho máte radi

Ako na to:

Je to veľmi jednoduché.

  1. Všetko spolu poriadne vymiesime na cesto.

  2. Z cesta povykrajujeme keksíky, orazíme ich našimi pečiatkami na keksíky a poukladáme na plech.

  3. Pečieme pri 180 °C cca 6–8 minut. 

Dobrú chuť!

Návrat hore