online podpora: pracovné dni (08-17 hod)  |  e-mail: hotline@123peciatky.sk  |  telefón: 0911 606 313 / 0915 769 655  |  veľkoochod: info
Filtrovať podľa tvaru: (Zobraziť všetky tvary)
Prebieha načítavanie produktov...

Ex libris


Každý vzdelanec či umelec zašlých čias mal kedysi svoj ex libris vyrytý na malej doštičke. Tento unikátny maľovaný podpis mal rozmery primerané tomu, aby sa jeho odltačok vošiel na vnútornú stranu obálky knihy. Jeho pôvod siaha už do stredoveku, kedy si ním panovníci a šľachta označovali svoje spisy a knihy. Postupne sa stal obľúbeným znakom vzdelanosti v rôznych vrstvách spoločnosti a vyjadroval sa ním svetonázor a životné postoje majiteľa. Každý, kto mal ex libris, mal názor a reprezentoval určitý status, ktorý dnes už len ťažko skryjeme do záložky z kníhkupectva. Naša knižnica sa tiež čiastočne schovala do pdf-ka a životné postoje sa javia byť omnoho premenlivejšie.


Ak ešte poznáte v dnešnej dobe knihomoľa, pre ktorého majú knihy a slová v nich obsiahnuté skutočnú váhu, alebo ak ste ním vy sám, neváhajte vybrať si tú správnu veľkosť odtlačku, ktorý znamená tak veľa. Pečiatky, ktoré nájdete v tejto kategórii, majú najkvalitnejší odtlačok na svete. Značka Royal Mark vás nikdy nesklame, môžete ňou oraziť tisíce kníh a založiť si pokojne novú Alexandrijskú knižnicu, stále však budú tieto pečiatky schopné pokračovať ďalej. Radi vám aj o sto rokov doplníme atrament, teda, pokiaľ tu ešte budeme.

Návrat hore